Čtenářský klub


Čtenářský klub se 14. 11. věnoval Dějinám udatného českého národa a autorce této výjimečné knihy Lucii Seifertové.

M. Müllerová   18. 11. 2019

Vybíjená škol - ZŠ Edisonova


V úterý 5. 11. proběhl na ZŠ Edisonova tradiční turnaj ve vybíjené. Žáci naší školy postupně odehráli 6 zápasů, ve kterých dokázali porazit ZŠ Bratislavskou, i ZŠ Karlovu a ZŠ Náměstí. Bohužel nestačili na ZŠ Edisonovu A, B a ZŠ Groschőnau. Celkově se umístili na konečném 4. místě.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   14. 11. 2019

Projekt pro 1. Třídu - život včel ve městě


Prvňáčci se zúčastnili ve středu 13. 11. 2019 krásného projektu Život včel ve městě, na kterou nás pozvala jménem varnsdorfské VOŠ, SPČ, SOŠS a CR p. K. Kovářová, které tímto moc děkujeme.

Děti se seznámily se životem včeliček, ochutnaly med a medové pochoutky, vytvořily si výrobky se včelí tématikou, odnesly si i medaili a spokojeně odjížděly domů.
Za krásný den MOC děkujeme všem organizátorům tohoto projektu a též p. Jedličkovi za odvoz tam i zpátky do školy.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   13. 11. 2019

Dopoledne v DDM - 1. třída


Prvňáčci prožili prima dopoledne v DDM, kde si vyrobili svícínek, pomazlili zvířátka i pohráli v herně. Děkujeme slečně Alence Š. a těšíme se na další návštěvu.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   7. 11. 2019

Zdravé svačinky - 4. třída


16. 10. pekla zdravé svačinky 4. třída. I tentokrát si celá škola pochutnala a děti vyzkoušely že i zdravě se dá mlsat.

Odkaz na fotogalerii
Odkaz na zdravé svačinky - recepty

Michaela Damnitzová   30. 10. 2019

Pobytový kurz - 7. třída


Ve dnech 17. 10. - 18. 10. 2019 se uskutečnil pobytový kurz pro žáky 7. třídy ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou. Cílem této akce bylo stmelit kolektiv třídy a napomoci zlepšení vztahů mezi dětmi.

Ve čtvrtek po příjezdu do areálu na děti čekalo lanové centrum. Mohly si tak ověřit svou obratnost, schopnost soustředit se a spolehnout se na druhé. Po ubytování a obědě pro ně byly připraveny hry v přírodě, ve kterých musely prokázat schopnost spolupráce s ostatními.

Poté jsme se přesunuli do budovy, kde program pokračoval dalšími hrami pod vedením pracovnice PPP Mgr. Michalinové.

Tyto hry pomohly žákům více poznat sami sebe a i své spolužáky. Čtvrteční program byl zakončen stezkou odvahy. Poté si všichni opekli špekáčky.

Druhý den ráno po vydatné snídani a úklidu pokojů jsme se vydali pěšky zpět do školy.

Dětem se tato akce velice líbila, považují ji za velmi přínosnou a doufají, že nebyla poslední.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   24. 10. 2019

Poznávání krajiny kolem nás - 3. třída


V úterý 15. října se třeťáci vydali poznávat krajinu kolem nás. Jeden z nejhezčích výhledů na město Varnsdorf a okolí je z Křížové hory, odkud jsme si pojmenovali i nejbližší kopce. Viděli jsme krásnou podzimní přírodu a dokonce jsme se i naučili sami si koupit jízdenku v autobuse.

Na oběd už jsme byli zase zpátky ve škole i s úžasnými zážitky.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   24. 10. 2019

Exkurze ve sběrném dvoře - 3. třída


Kam se odváží odpad???
Jak se třídí odpady???

Odpovědi na tyto otázky jsme se dozvěděli na exkurzi ve sběrném dvoře. Tam nás provedl pan Adam Cedrych a naprosto vyčerpávajícím způsobem nám všechno nejen ukázal, ale i odpověděl na spoustu zvědavých otázek třeťáků.

Za to mu moc děkujeme.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   24. 10. 2019

DESKOSPANÍ: Sabotér - Ztracené doly

(11. – 12. 10. 2019)

,,Hej hou, hej hou:“ ozývá z temných štol a tajemných tunelů.

11. října, páteční podzimní odpoledne s usměvavým sluníčkem, 15. hodina. Na ZŠ Východní se schází dvacítka dobrodruhů, jež se s rancem a buřty k opečení chystá, po výstupu na Špičák, vstoupit do podzemí, aby nalezli zlatý poklad ukrytý hluboko v hoře.

Po sportovních hrách v podzimním lese, výhledu ze skály na vrcholku Špičáku v zapadajícím slunci, šťavnatých do zlatova pečených buřtíků a návratu zpět do školy se pouštíme do očekávaného turnaje.

V jednoduché, krásně ilustrované, karetní hře Sabotér se hráči stávají trpaslíky zlatokopy a prohrabávají se do skály, aby nalezli poklady. Pidimužíci tedy hloubí tunel k vysněnému zlatu. Náhle se však zlomí krumpáč, rozbije vozík, spustí se zával či zhasne lampa. Sabotéři udeřili! Ale kdo z okolních hráčů je Sabotér? V této napínavé hře založené na principu tajných identit hráčů, jež se odtajňují až v průběhu hry, se vítězem stane ten, kdo během hraní vykutá nejvíce zlatých valounů.

Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem ve třech čtyřiceti minutových kolech. Nejlepším zlatokopem se stává Adam Svatek. Druhé místo obsazuje Lukáš Slavík a na třetím místě končí Radek Greňo. Odměněni byli ještě Tereza Bučková a Matěj Rejf na místě čtvrtém a pátém.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje ZŠ Východní za spolupráci a firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová, Martin Hoško   24. 10. 2019

Adaptační kurz - 6. třída


Od středy 9. do pátku 11. října 2019 se ve sportovní areálu v Jiřetíně pod Jedlovou uskutečnil adaptační kurz pro 6. ročník základní školy Východní Varnsdorf.

Ve středu 9. 10. čekal na školáky pěší přesun na místo kurzu přes Hraniční Buk. Následovalo ubytování, nastavení pravidel a seznámení s programem. Úvod kurzu obstaraly hry na uvolnění a nastartování spolupráce ve dvojicích, po nich přišly ke slovu pohybové hry. Na zklidnění třídní blok – pravidla pro školu a třídu, plus výroba třídních triček.

Ve čtvrtek 10. 10. proběhl komunikační program se zástupkyní Střediska výchovné péče z Jiříkova a další seznamovací a stmelovací hry. Lektoři se Schrödingerova institutu připravili sérii pohybových her, vyžadujících spolupráci a zapojení se do kolektivu. Večer pak na účastníky čekalo opékání vuřtů a hudba (kytarový doprovod).

Poslední den kurzu, v pátek 11. 10. byl ukryt třídní poklad (ve sklenici ukryté představy o společných zážitcích za nadcházející 4 roky – děti se vžily do pozice děváťáků a popsaly, co by chtěly ve škole a se svou třídní učitelkou prožít). Následovala závěrečná procházka po okolí a pak již jen odjezd zpět domů soukromou autobusovou dopravou.


Adaptační kurz se uskutečnil za dotační podpory Ústeckého kraje.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   15. 10. 2019

Duha - bazén


I letošního ročníku Duhy se účastní naše škola. Žáci tak mají možnost poměřit síly se školami z celého výběžku. První kolo proběhlo ve čtvrtek 26. 9. v rumburském bazénu, kde se sešlo 6 přihlášených škol (7. ZŠ Tyršova RBK se omluvila pro nemoc). Naši žáci od samého začátku museli "makat" ještě za další dva, kteří jim bohužel v šestičlenném družstvu chyběli.

Štafeta, lov míčků, podplouvání, převoz duší s tím vším si poradili s velkou bojovností a dokázali "utrhnout" 3. místo.


Do dalších "bojů" přejeme hodně úspěchu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   1. 10. 2019

Zdravé svačinky - 5. třída


25. 9. připravovala svačinky 5. třída, poprvé se prodávalo bez nadbytečných sladidel, bez zbytečných éček, zapojilo se víc zeleniny a ovoce - zkrátka zdravě.
Dětem moc chutnalo a na další doprodej už nic moc nezůstalo.


Zdravé svačinky se osvědčily a věříme, že v nich budeme společně pokračovat.

Odkaz na fotogalerii
Odkaz na zdravé svačinky - recepty

Michaela Damnitzová   25. 9. 2019

Výstup na Mount Everest - II. stupeň


Překonat 8848 m vysoký Everest v 1. ročníku školního výstupu zkoušeli žáci 2. stupně. Nakonec se to podařilo žákům 6. ročníku, kteří pokořili Everest a dostali se ještě o kousek dál.
Během výstupu probíhal mezi třídami ještě turnaj v kopané a přehazované.


Dopoledne si všichni užili a těší se na příští 2. ročník, kdy na Everest chce vystoupat celá škola.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   24. 9. 2019

Lunapark Liberec - 1. třída


Nový kolektiv, noví kamarádi, prima zážitky v Lunaparku, cesta vláčkem... to jsou jen malé útržky z bájo dne v Liberci, který si užili 19. 9. naši prvňáčci.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   23. 9. 2019

1. třída sází jahůdky

Mgr. Ivana Havranová   10. 9. 2019:: Všechny články ::

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm