Soutěž duha - CROSS ORIENTAČNÍ ZÁVOD S ÚKOLY


Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se žáci VI. a VII. třídy naší školy Jirka Burger, Honza Karman, Kristýna Sedláčková, Katka Málková, Kristýna Schuldesová a Láďa Jindra zúčastnili 7. kola soutěže Duha.

Náplní byl přespolní běh a plnění různých úkolů na stanovištích. Žáci skládali hlavolamy, odhadovali čas a vzdálenost, poznávali byliny a dopravní značky, házeli na cíl, řešili další úkoly. Body získali také za dosažený čas běhu. Družstvo se umístilo na 7. místě. Závod se konal v Dolní Poustevně, kde nám nakonec přálo i počasí.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy, blahopřejeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí a pěkné sportovní výsledky v dalších kolech Duhy.

Mgr. Mirka Smrčková   21. 5. 2019

Osvětim - Krakov


Žáci II. stupně ZŠ Východní se zúčastnili dvoudenní poznávací exkurze v Polsku. V pondělí 6. 5. odpoledne jsme navštívili bývalý koncentrační tábor Osvětim a jeho druhou část Březinku. Navečer jsme se ubytovali v Krakově a prohlédli si centrum města. V úterý 7. 5. jsme absolvovali prohlídku historické části města a nejvýznamnější památku Katedrálu na Wawelu.


Exkurze se uskutečnila ve spolupráci s VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR, Varnsdorf a Agenturou Wenku.

Mgr. Mirka Smrčková   21. 5. 2019

Den matek


V úterý 14. 5. proběhl na naší škole Den matek. Maséři, kadeřníci, tvořivá dílnička, taneční zumba a zdravá kavárna, to vše bylo možné navštívit v prostorách školy a pořádně si odpoledne užít.
Děkujeme žákům Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu, zdravé kavárně EMAVÍK a Petře Svobodové Rýdlové za zpříjemnění odpoledne.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  15. 5. 2019

Cyklistická soutěž "Besip"


Dne 7. 5. 2019 jsme se zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti ve Varnsdorfu. Žáci během dopoledne absolvovali tyto tři dovednostní disciplíny : dopravní testy, jízdu zručnosti a nakonec jízdu na dopravním hřišti.
Z naší školy se na druhém místě umístil Jakub Vavřín , který si odnesl plnou tašku dárečků od sponzorů této akce.Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se zase na příští rok.

Odkaz na fotogalerii

Jana Plocarová   10. 5. 2019

Jr. NBA 1. kolo


30. 4. proběhlo 1. kolo Jr. NBA v tělocvičně ZŠ Edisonova.
Letošní los naše žáky vůbec nešetřil. Ve skupině M se utkali se ZŠ Edisonova VDF a ZŠ Komenského DC.

22. 5. na ně v 2. kole v Děčíně čekají opět nelehké zápasy se ZŠ Šluknov a ZŠ Kamenická DC.Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nezaleknutí se soupeře. Přeci jen nastoupili proti nim žáci navštěvující basketbalové tréninky.
V příštím kole nám držte pěstí

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Už jsem čtenář - 1. třída


1. třída vyrazila do městské knihovny. Děti si dopoledne prohlédly dětskou knihovnu a nahlédly do knižních tajů v oddělení pro již zkušenější čtenářeOdkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   2. 5. 2019

4. kolo přehazované škol


25. 4. proběhlo ve sportovní hale další kolo celoročního turnaje škol. Během dopoledne bylo k vidění mnoho bojovných výkonů a radosti ze hry.Příští červnové kolo bude již poslední, kde proběhne celkové vyhlášení za celoroční snažení.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Měsíc školních zahrad


Naše škola byla přihlášena do projektu "Květen - měsíc školních zahrad" Na https://www.mesicskolnichzahrad.cz se představila naše nově vznikající školní zahrada. Na výše zmíněných stránkách budeme nadále informovat jak se zahrada rozrůstá a vzkvétá.Zahrada vznikla za pomoci sponzorských darů od rodičů našich žáků, za což jim velice děkujeme a těšíme se na další rozvoj a spolupráci.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 1. třída


V pátek 26. 4. pokračovala v práci na školních pozemkách i 1. třída. Děti zasázely byliny, fazole, jahody a hrášek.Na další třídy se již těšíme....

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 2. třída


2. třída si zasázela kedlubny, ředkvičky a špenát.


Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 4. třída


Svůj záhonek si začala obhospodařovávat i 4. třída. Bylinka a různé pochutiny zasázely děti během prvouky.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Zápis do 1. třídy


Ve středu 24. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. třídy Každý, kdo zápis absolvoval obdržel menší drobnost na památku.Děti se již těší na září, na svou novou paní učitelku a novou partu kamarádů.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   2. 5. 2019

Barevný velikonoční týden


Během velikonočního týdne proběhla celoškolní soutěž o nejbarevnější třídu.Celkovým vítězem se nakonec stala 4. třída.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Reklamní upoutávka z 5. třídy


Děti z 5. třídy si ve skupinkách v hodinách ČJ připravily podle svého uvážení reklamní upoutávky a plakáty na nabízené zboží a jednu z nejlepších zde můžete zhlédnout.

Mgr. Ivana Havranová  2. 5. 2019

NA DECH


V pondělí 15. 4. se žáci naší školy zúčastnili tanečního vystoupení taneční skupiny NA DECH v Městském divadle. V úterý 16. 4. přišla taneční skupina na oplátku za nimi do školy a během dopoledne společně nacvičovali taneční kousky.Všichni si dopoledne pořádně užili a už se těší na další.

Odkaz na fotogalerii 1. třída
Odkaz na fotogalerii 2. třída
Odkaz na fotogalerii 3. třída
Odkaz na fotogalerii 4. třída
Odkaz na fotogalerii 5. třída

Michaela Damnitzová  18. 4. 2019

Vystoupení angličtinářů 4. třídy - pro spolužáky němčinářeMichaela Damnitzová   11. 4. 2019

Vystoupení němčinářů 4. třídy - pro spolužáky angličtinářeMichaela Damnitzová   11. 4. 2019

OVOV


V pátek 5. dubna se naše škola zúčastnila celorepublikové soutěže s názvem OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Za krásného slunečného dne si naši žáci 1. a 2. stupně vyzkoušeli své dovednosti v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a volitelná disciplína 1000 m či dribling). Výkony a snaha našich žáků mě velmi mile překvapily. Žáci soutěžili jak za jednotlivce, tak za družstvo ZŠ Východní, které bylo složeno z osmi žáků: Natálie Valíčková, Kristýna Sedláčková, Anna Kabátová, Ladislav Jindra, Ellen Kašíková, Jakub Vaněk, Jeremy Kusík, Matouš Tomko. Z patnácti přihlášených družstev se náš tým umístil na krásném třetím místě. Nejlepších výsledků ve své věkové kategorii dosáhli Ladislav Jindra, Eliška Jindrová, Anna Kabátová a Natálie Valíčková, kteří za své předvedené výkony postupují do krajského kola, jež se bude konat 10. května v Chomutově.Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová  10. 4. 2019

Ukliďme Česko - celá škola


V pátek 5. 4. se naše škola zúčastnila celorepublikové akce Ukliďme Česko. Žáci se s vyučujícími vydali do okolí školy a do předem připravených pytlů sbírali nepořádek v místní zeleni. Někdo se vydal směrem k Hrádku, další na Špičák.Společnými silami se postarali o to, že z krajiny zmizelo to co do ní nepatří.

Michaela Damnitzová   8. 4. 2019

DESKOSPANÍ : Karak - (29. – 30. 3. 2019)


29. března, pátek odpoledne, 15. hodina. Na ZŠ Východní se schází dvacítka dobrodruhů, jež se s rancem, svačinou a spacákem chystá vydat pátrat po pokladech do podzemí hradu Karak.

V pravidlově jednoduché, svižné, rodinné české hře se účastníci deskoherního turnaje vžívají do rolí mocných hrdinů. Beze strachu vstupují do podzemních katakomb, aby se zde utkali s nestvůrami, získávali zbraně a poklady. Každý z šestice hrdinů – čaroděj, černokněžník, lupička, vědma, válečník, šermíř - disponuje vždy dvojími unikátními schopnostmi, které je odlišují od ostatních a poskytují jim určitou výhodu a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství.

Do labyrintu pod hradem se hrdinové vydávají s holýma rukama. Veškeré vybavení si musí vybojovat. Když porazí nějakou nestvůru, získají od ní zbraň, kouzlo nebo i poklad. Podzemí ukrývá kostlivce, pavouky, mumie, krysy, duchy padlých hrdinů a draka. Hra končí právě v okamžiku, kdy některý z hráčů porazí tohoto nejsilnějšího protivníka, který ovládá celé podzemí. Vítězem se pak stává ten, kdo během hraní nasbíral nejvíce truhel s poklady.Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem v šesti zhruba čtyřiceti minutových kolech. Nejlepším hráčem se stává Štěpán Spáčil. Druhé místo obsazuje Eliška Jindrová a na třetím místě končí Jakub Štefan.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. ZŠ Východní děkuje Schrödingerově hernímu klubu za spolupráci a firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová  2. 4. 2019

Památník Terezín - 5. třída


15. březen 1939, druhá světová válka, konec 2. světové války, koncentrační tábor Terezín - některá témata z vlastivědy pro 5. třídu.
I proto jsme se vypravili v pátek 29. 3. 2019 na komentovanou prohlídku památníku Terezín a s otevřenými ústy prošli i vyslechli historii tohoto místa.Zanechalo v nás hluboké vzpomínky...

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová  2. 4. 2019

III. kolo přehazované škol


Ve čtvrtek 14. 3. proběhlo ve sportovní hale další kolo přehazované škol. Opět se zúčastnily 3 školy (Karlovka, Východní, Bratislavská). K vidění byly velmi obětavé výkony a všichni si dopoledne v hale pořádně užili. Děti si za účast připsaly body do celkového hodnocení, které proběhne v červnu.Celkově se naše škola drží na průběžném 3. místě za Bratislavskou a Karlovkou.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 3. 2019

Bruslařská olympiáda


V pondělí 11. 3. proběhlo poslední letošní bruslení. Na zimním stadionu byla pro děti připravena stanoviště, kde plnily dovednostní disciplíny. dopoledne všichni žáci předváděli své bruslařské dovednosti, které pilovali od ledna při hodinách tělocviku. Každý účastník obdržel diplom a drobnou sladkost za odměnu.Velké poděkování patří pí. Vaňkové, pí. Rýdlové a p. Hájkovi za pomoc s organizací a za to, jak se úžasně dětem po celou dobu věnovali.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 3. 2019

Fashion show - 5. třída


Angličtináři nás pozvali na krátkou módní přehlídku a navzájem se moderovali. Snad jim diváci odpustíte drobné chyby ve výslovnosti a užijete si to společně s nimi. Poděkování patří i DJ Matějovi Z. a zvlášť Klárce S., která video upravila a tešíme se na další pyžamovou párty v měsíci dubnu....

Mgr. Ivana Havranová  19. 3. 2019

DUHA ve - Velkém Šenově


Ve čtvrtek 7. března se konala ve Velkém Šenově soutěž DUHA, tentokrát s hudebním a výtvarným tématem. Naši žáci se zúčastnili na krásném 6. místě a my jim tímto ještě jednou moc děkujeme a gratulujeme.Odkaz na fotogalerii

Denisa Vokálková  13. 3. 2019

Karnevalová výtvarka - 8. třída


Únor je měsíc plesů a karnevalů, tak jsme si trochu maškarní atmosféry vytvořili i v 8. třídě při hodině výtvarné výchovy.Děti jiná forma kreslení a malování bavila.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   4. 3. 2019

Zpráva o stavu projektu - „ŠKOLNÍ ZAHRADA“


Jaro už se rychle blíží a na pořad dne se dostává postupné budování naší školní zahrady. Díky štědrosti a pozornosti některých rodičů už máme shromážděnu nebo přislíbenu větší část věcí potřebných pro budování. Ve stadiu výroby jsou dřevěné rámy, přislíben máme i protiplísňový nátěr, folii z netkané textilie, zeminu, nádrž na vodu. Na cestě jsou i pracovní nástroje, jako kolečka, nějaký ten rýč, konvička na vodu.

Velice nám pomohl i finanční dar, za který rovněž děkujeme.

Děkujeme panu Machovi, paní Vrataninové, panu Pasovskému, panu Málkovi, paní Zákoutské, panu Janečkovi, paní Hejdukové, Weinhauerovým a Svatkovým.

Ke zdárnému dokončení první etapy naší práce by nám velmi pomohlo, kdyby se našel nějaký šikovný tatínek, který by uměl vyrobit podstavec pod nádrž na vodu ( třeba z palet ) a přípojku k nádrži od okapové roury.

V této fázi už pevně věřím, že se nám společnými silami podaří naši zahradu vybudovat a že už letos ochutnáme plody naší práce.

Mgr. Eva Janečková   4. 3. 2019

Svačinkové dny - 5. třída


V úterý 26. 2. 2019 a ve středu proběhly na naší škole další oblíbené svačinkové dny. Tentokrát pekla 5. třída a na konto Dobrého anděla přispěla částkou 1 692 Kč.

Děkujeme všem pečícím „osůbkám“ i dětem a těšíme se na další březnové mlsání.

Mgr. Ivana Havranová   3. 3. 2019

Recitační soutěž pořádaná DDM


Dne 27. 2. 2019 se úspěšní žáci, kteří postoupili ze školního kola, zúčastnili městského kola recitační soutěže Dětská scéna 2019, pořádané DDM ve třech kategoriích:

 1. kat. (2. - 3. tř.) : K. Vápeníková, T. Bučková
 2. kat. (4. - 5. tř.) : M. Tomko, K. Seifertová
 3. kat. (6. - 9. tř.) : M. Savková, P. Kristelová


Žák páté třídy M. Tomko svým výkonem nadchl porotu a postoupil do oblastního kola v Děčíně a tímto mu též gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
I ostatní výkony našich soutěžících byly výborné, děti obdržely čestná uznání.

Těšíme se na další ročník!

Mgr. Ivana Havranová, Miroslava Müllerová   3. 3. 2019

Naši dějepisci


Vašek Svoboda a Kuba Vavřín (oba z IX. třídy) zastupovali naši školu v okresním kole dějepisné olympiády v Děčíně. Z 37 soutěžících se Vašek umístil na krásném 12. místě, Kuba byl 30. Oběma moc děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Další nadějný dějepisec nám vyrůstá v VI. třídě. Je jím Láďa Pařenica, který se zajímá hlavně o dějiny holocaustu. Na toto téma připravil pro své starší spolužáky z VIII. a IX. třídy dvě poutavé vyučovací hodiny, ve kterých jim také vyprávěl o své oblíbené knize Deník Anny Frankové.
I jemu děkujeme a doufáme, že se nám podaří zrealizovat dějepisný projekt, který Láďa vymyslel.


Mgr. Vladimíra Juricová   25. 2. 2019

Výtvarka - 1. a 8. třída


Minulý týden spojili síly žáci z 1. a 8. třídy a vytvořili na školní zahradě a hřišti společná sněhová díla. Každý osmák měl na starosti několik prvňáčků.Všem se hodina velice líbila a byli na své výtvory pyšní.

Odkaz na fotogalerii

B. Marcziová a H. Šimková  15. 2. 2019

Recitační soutěž - školní kolo


Ve středu 13. 2. se konalo školní kolo recitační soutěže. Žáci soutěžili ve 4 kategoriích
- 0. kat. - prvňáci mezi sebou,
- 1. kat. - 2. - 3. třída,
- 2. kat. - 4. - 5.třída,
a letos se po letech zúčastnil i 2. stupeň
- 3. kat. - 6. - 7. třída


Celkem recitovalo 36 recitátorů. 2 vítězové z každé kategorie (kromě 0-té) postupují do městského kola, které se koná 27. 2. od 15:00 v DDM ve Varnsdorfu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  15. 2. 2019

Sportuj ve škole - bruslení


V rámci sportovního projektu chodí žáci každé pondělí zdokonalovat své umění na ledě.Děkujeme pí. Vaňkové a pí. Rýdlové, že se dětem věnují...

Mgr. Petr Karman   12. 2. 2019

Hodina tělesné výchovy na ledě - 1. stupeň


Od začátku ledna navštěvují žáci 1. stupně místo tělocvičny zimní stadion. Rozděleni do výkonnostních skupin si osvojují pohyb na ledě.

Děkujeme p. Hájkovi, za výpomoc při výuce.

Mgr. Petr Karman   12. 2. 2019:: Všechny články ::

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm