Školní výlet - 3. třída


Ve středu 19.6. se 3. třída vypravila na školní výlet na skalní hrad a poustevnu Sloup. Jeli jsme linkovým autobusem do Nového Boru, kde jsme se na autobusovém nádraží setkali s našimi kamarády ze ZŠ, MŠ Rybniště. Všichni jsme zjistili, že jedeme na stejné místo - do Sloupu v Čechách. My jsme ale pokračovali na skalní hrad a poustevnu Sloup. Zde nás provedl zkušený průvodce. Dětem i nám se hrad velice líbil. V podhradí si děti nakoupily drobné dárečky na památku a vykročili jsme vstříc novým zážitkům. Tím bylo Lanové centrum. Zde děti mnohdy překonaly sami sebe.

Odměnou byla točená kofola a zmrzlina.

Výlet se nám moc líbil a už se těšíme příští rok na další.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   8. 6. 2019

Hry bez hranic


13. 6. se na našem školním hřišti sešlo 150 dětí ze tří varnsdorfských škol (Karlovka, Bratislavská, Východní). Děti byly rozděleny do 10 skupin a absolvovaly 10 stanovišť, kde po dobu 15 minut plnily sportovní, vědomostní úkoly (skládání obrázků, prolézání tunelu, hledání pokladu, pavoučí síť....).Heslem dne bylo " Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se", což se povedlo a už se všichni těší na příští 2. ročník, který proběhne na další spřátelené škole.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   3. 7. 2019

Rodiče do tepláků


ve středu 5. 6. proběhlo sportovní odpoledne Rodiče do tepláků. Sedm stanovišť pod vedením zkušených trenérů, dvě kýty a dva sudy - limo, pivo a ideální počasí na sportování. Krásné odpoledne jsme si všichni velice užili. Na závěr proběhl již tradiční zápas ve fotbale rodiče X děti, kde byl výsledek úplně jedno, jelikož šlo o to užít si pohyb a srandu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   3. 7. 2019

Při čekání na své první vysvědčení vyrazila 1. třída na Hrádek


Mgr. Alena Smetanová   28. 6. 2019

Veverčáci turnaj - 4. třída


26. června, středa, 8.30. Nadešel čas vyzvednout si zásoby oříšků uschovaných na zimu. Schrödingerův herní klub pořádá pro 4. třídu ZŠ Východní ve Varnsdorfu turnaj ve vtipné paměťové karetní hře Veverčáci. Ve hře se účastníci v rolích veverek snaží projít skrz les, tak aby se dostali k místu se spoustou oříšků. Les je reprezentován vyloženými kartami v síti 3x3 karet obemknutými dvanácti dalšími, na nichž jsou vyobrazeny ořechy. Hráči si musí zapamatovat cestu podle orientačních bodů, které jsou však na druhé straně kartiček. Aby veverčák vytouženou odměnu získal, musí odvyprávět celou cestu (tři kartičky). Někdy si přitom musí pamatovat tvary - list, houba, kámen, jindy barvy - červená, žlutá a modrá.

Po vysvětlení velice jednoduchých pravidel a jedné ukázkové hře měl každý účastník turnaje možnost předvést své síly celkem v šesti partiích hry se třemi rozdílnými variantami. Prvenství, zasloužené odměny a obdivné pohledy ostatních účastníků nakonec sklidila Anička Hladíková následovaná Štěpánem Spáčilem a Štěpánem Malým.Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které takto děkujeme za sponzorský dar a zapůjčení herních setů.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   27. 6. 2019

Školní výlet - 5. třída


Výlet 5. třídy plný super zážitků: dopolední dovádění v bazénu, vodní bitva, sportovní a společenské hry, táborák, střelba ze vzduchovky, přednáška s ukázkami o judu (Kuba Š., Petr K.), večerní diskoška, spaní pod širákem,… to jsou jen útržky prima dvou dnů na chatě v Jetřichovicích.Tímto bych ráda poděkovala p. Kořínkovi za proplacení autobusu, p. Kubelkovi za zapůjčení chaty, třem maminkám za sladkou snídani, p. Kepkovi za zábavu a hlavně p. Kepkové za pohodový doprovod a pomoc.

A teď už hurá na prázdniny!

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   27. 6. 2019

Školní výlet na Luž - 4. třída


Pátek, 21. června, 8.00. Před budovou ZŠ Východní ve Varnsdorfu se schází čtvrťáci, plní nadšení z očekávaného výstupu na nejvyšší vrchol Lužických hor. O čtvrt hodinky později vyrážíme na vlakové nádraží. Vlakem se dopravíme do Nové Hutě, odkud se dále ubíráme po svých. Na úbočí Bouřného se pouštíme do samosběru lesních jahůdek a borůvek. Další zastávkou na naší cestě je Sirný pramen pokrytý žlutohnědým povlakem s velmi železitou vodou. Ve 13. 00 dobýváme vrchol Luže, a jelikož nám cestou dosti vyhládlo, pouštíme se do chlebů s řízky. Po občerstvení se nemůžeme vynadívat na úžasné výhledy do kraje ležícího hluboko pod námi. Vidíme Varnsdorf jako na dlani a dokonce dalekohledem i naší školu. Rovněž spatřujeme v dáli rychle se přibližující bouři s dešťovou stěnou. Balíme věci a raději vyrážíme na zpáteční cestu. Po červené turistické značce, malé štěrkové pěšince s občasnými balvany přicházíme na rozcestí Pod Ptačincem. Zde se napojíme na modrou, která nás dovede až do Dolního Podluží.Přesně na 18. hodinu, po 22 kilometrech, mírně unaveni, docházíme na autobusové nádraží ve Varnsdorfu.

Jsme doma. Zvládli jsme to!

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   24. 6. 2019

Rozlučka s prvním stupněm - 5. třída


Tento týden si páťáci opravdu užili ve středu 19. 6. 2019 zavítali na exkurzi o činnosti Policie ČR a ve čtvrtek si zařádili na „rozlučce“ s 1. stupněm v ZAJA centru. Ale nejvíce se těší na příští týden kdy si užijí dvoudenní výlet do Jetřichovic, kde se rozloučí s některými spolužáky.


Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   21. 6. 2019

Školní výlet - 2. třída


Druháci si užili krásný výlet do Sloupu a do Lindavy. Navštívili hrad, lesní divadlo, vyšlapali na rozhlednu a do Samuelovy jeskyně, ale také poznali těžkou práci sklářů. Sami si jejich řemeslo vyzkoušeli a jako suvenýr si sami vyfoukli pěknou vázičku.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   17. 6. 2019

Školní výlet - 4. třída


13. 6. se žáci 4. třídy vydali na školní výlet do Jump arény v Liberci.
Užili jsme si skvělé dvě hodiny zábavy a smíchu.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   16. 6. 2019

Sklizeň si užívá i - 2. třída


Společnými silami si "uvařili" žáci 2. třídy špenátový salát.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   12. 6. 2019

Ředkvičková sklizeň - 5. třída
Mgr. Ivana Havranová  7. 6. 2019

Špenátová sklizeň - 4. třída


Ve čtvrtek 6. 6. si žáci čtvrté třídy sklidili špenátovou úrodu a společně upekli špenátovou pizzu.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   7. 6. 2019

Za humny máme národní park - 4. a 5. třída


Děti 4. a 5. třídy se ve čtvrtek 6. 6. zúčastnily soutěže "Za humny máme národní park", která byla Správou Národního parku České Švýcarsko připravena v rámci EKO DNE. V závěru soutěžního odpoledne je čekalo překvapení - opékání vuřtů.

Naše týmy nevyhrály, ale soutěž si opravdu užily.

Odkaz na fotogalerii

Miroslava Müllerová  7. 6. 2019

Country tance v Rybništi - školní družina


Dne 13. 5. byly děti ze školní družiny s pí. vychovatelkou B. Marcziovou a pí. vychovatelkou H. Šimkovou na další společné akci se ZŠ, MŠ Rybniště.

Tentokrát jsme byli pozváni my k nim na Country tance. Country kurz vedl taneční lektor Míra Procházka z SDC Šumaváček. Nejdříve nás seznámil s historií a teorií Country tanců a potom už jsme to "roztočili" na parketě. Naučil nás některé základní kroky i několik tanečních sestav.

Protančené odpoledne nám rychle uteklo a v půl páté už na nás před školou čekal autobus, který nás odvezl do Varnsdorfu.Děkujeme za krásný zážitek a těšíme se na další spolupráci.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   6. 6. 2019

Výlet za odměnu - školní parlament


Ve čtvrtek 30. května se žáci žákovského parlamentu vydali do překrásného prostředí v Kyjovském údolí. Tento výlet byl poděkováním za příkladnou práci navíc. Výlet byl okořeněn doprovodem zástupce NP České Švýcarsko – panem Judou.Dětem se prostředí i přednáška s různými úkoly moc líbila a rády by něco podobného ještě znovu zažily….

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  6. 6. 2019

Pernštejni - celá škola


Agentura, se kterou spolupracujeme už několik let a zatím nás jejich představení nikdy nezklamalo. Ve středu 29. 5. k nám opět zavítali, tentokrát se 2 představeními. První představení „ Pojďte si s námi hrát na dobu rytířů, princů a princezen“ shlédli žáci 1. – 3. třídy naší školy společně s našimi hosty - 1. třída ZŠ Bratislavská, MŠ Stonožka a MŠ Slovíčko. Druhé představení s názvem „ Renesance“ bylo určeno pro 4. – 9. třídu.Všem se představení moc líbila, určitě i proto, že byli často přímo vtaženi do děje.

Celou akci zafinancovala organizace MaS Šluknov.

Děkujeme

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   6. 6. 2019

Vzdělávací akce přírodovědné gramotnosti


V pondělí 13. 5. proběhla na naší škole vzdělávací akce se zaměřením na podporu přírodovědné gramotnosti.

Žáci 1. stupně si pod vedením zkušených lektorů vyzkoušeli pokus o různé hustotě kapalin a hravou formou byli zasvěceni do tajů fyziky a jako „bonbónek„ si vyrobili a odnesli oblíbený sliz. Děti pracovaly s nadšením a moc se jim laboratorní hodina líbila.

Žáci 2. stupně se postupně hravým, ale i poučným způsobem mohli seznámit se zajímavými pokusy z oblasti fyziky a chemie. Dokonce si mohli něco i sami vyzkoušet, např. vyrobit si jednoduchou raketu z PET láhve.Cílem této akce bylo probudit v dětech zájem o přírodovědné předměty. Akce se dětem velice líbila.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   6. 6. 2019

Olympiáda základních škol 1. stupně - BASKETBAL


Olympiáda 1. stupně byla zakončena ve středu ve sportovní hale basketbalem a vyhodnocením celé Olympiády 1. stupně základních škol.
V basketbalu si děvčata odnesla hezké druhé místo.
Chlapci opět skončili na místě třetím.CELKOVÉ HODNOCENÍ OLYMPIÁDY 1. stupně :
DĚVČATA 2. místo
CHLAPCI 3. místo

Všem zúčastněným patří velké poděkování za reprezentaci školy na Olympiádě 1. stupně.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová   6. 6. 2019

Olympiáda základních škol 1. stupeň - FLORBAL


Po atletice pokračovala Olympiáda 1. stupně v úterý 4. 6. 2019 ve sportovní hale florbalem. Zde se ukázalo, že pravidelný trénink naše žáky dobře připravil a přinesl jim velmi hezká umístění. Děvčata si jednoznačně a zaslouženě vybojovala 1. místo a neobdržela ani jeden jediný gól. Chlapci i přes jednu jedinou prohru skončili na místě třetím.

Děvčatům i chlapcům děkuji za pečlivou přípravu po celý rok.
Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová   6. 6. 2019

Finále přehazované


Ve čtvrtek 30. 5. proběhlo poslední finálové kolo přehazované, pořádané volejbalovým oddílem TJ Slovanu Varnsdorf. Všichni si turnaj užili a za své snažení si odnesli nějakou dobrotu a medaile.
Letos putovní pohár opět získala IZŠ Karlova, která obhájila loňské prvenství.Naše škola skončila na 3. místě za druhou ZŠ Bratislavskou.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  4. 6. 2019

Sportuj ve škole - Judo


Posledním blokem tohoto projektu je Judo.Děti si pohybu na tatami velmi užívají.

Michaela Damnitzová  6. 4. 2019

Olympiáda 1. stupně - atletika

V pátek 31. 5. 2019 se v Kotlině uskutečnil 1. díl Olympiády 1. stupně ZŠ. Za slunečného počasí si žáci poměřili síly v atletických disciplínách. V bězích, ve skoku dalekém a v hodu míčkem soutěžilo 10 družstev (5 dívčích, 5 chlapeckých). Bohužel zúčastněných mladých sportovců nebylo tento rok mnoho a na konečném pořadí se to odrazilo. Přesto družstvo chlapců vybojovalo třetí místo. Děvčatům uteklo bronzové umístění o jeden jediný bod.

Nejlepší výkony předvedli:
    Matouš Tomko (1. místo hod míčkem 39,26, 2. místo 300 m - 51,2 s)
    Ellen Kašíková (1. místo 60 m - 9,6 s, 1. místo hod míčkem 29,13)
    Robin Kovanda (2. místo hod míčkem 35,97)
 
Všem žákům patří velké poděkování za reprezentaci školy.

Blanka Plocarová   3. 6. 2019

Úroda ze školní zahrady - 2. třída


Návštěva z 2. třídy v ředitelně školy, ředkvičky ze školní zahrady na ochutnávku.


Děkujeme !

Mgr. Helena Šmídová   3. 6. 2019

Zmrzlina - celá škola


Žáci celé školy si pátek 31. 5. zpříjemnili zmrzlinou a drobným dárkem - hakisakem.Přejeme krásný sváteční den.

Michaela Damnitzová   31. 5. 2019

Beseda s Petrou Braunovou


Ve středu 15. 5. jsme se v deštivém počasí vypravili do knihovny, kde na nás čekala spisovatelka Petra Braunová. Vyprávěla nám o své nové knize Evička, lhářka, žhářka. Druhá kniha byla starší, ale i přesto velice zajímavá: Ema a kouzelná kniha. Všichni jsme se zatajeným dechem poslouchali, jak se vyprávění vyvíjí.

Konec si však musíme dočíst sami .Této skvělé besedy se zúčastnili žáci 2. a 4. třídy.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová  28. 5. 2019

Duha - atletika


Dne 23. 5. 2019 proběhlo další kolo soutěže Duha zaměřené na atletiku. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků naší školy : Matouš Tomko, Ellen Kašíková, Láďa Jindra, Matyáš Svatek, Natálie Valíčková a Simona Žišková. Hezké výkony dětí nám zajistily 3. místo. Vyzdvihnout bych chtěla výkony Matouše Tomka z 5. třídy, který letos předvádí opravdu krásné výkony.


Všichni si zaslouží velké poděkování.

Blanka Plocarová  28. 5. 2019

Přehlídka IZS 2019 - 3. - 5. třída


Ve čtvrtek 23. 5. se žáci 3. - 5. třídy zúčastnili přehlídky integrovaného záchranného systému. Měli možnost nahlédnout do zákulisí hasičského i policejního povolání, vyzkoušet první pomoc a osahat si vybavení potřebné k výkonu těchto povolání. Na basketbalovém hřišti předvedli jak jsou zdatní cyklisté a na ovále jim policie změřila rychlost běhu.Krásné dopoledne bylo bohužel poznamenáno deštěm, který ale nadšeným dětem vůbec nevadil.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  24. 5. 2019

Jr. NBA 2. kolo


Ve středu 22. 5. se konalo 2.kolo kvalifikace basketbalu v Děčíně. Bohužel po 1. kole jsme již věděli, že dál nepostoupíme. Dětem to ale vůbec nevadilo a do obou zápasů se pustily s pořádnou vervou. První zápas jednoznačně vyhrály nad ZŠ Šluknov (20:6) a v druhém zápase držely krok se zkušenou ZŠ Komenského Děčín.

Bohužel v poslední čtvrtině bylo znát, že nemáme střídání a vyrovnaný zápas tak vyšel nakonec lépe pro soupeře z Děčína.Všichni zaslouží velkou pochvalu jak za hru, tak za povzbuzování z lavičky.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  24. 5. 2019

Turnaj v miniházené - 2. - 5. třída


V úterý 21. 5. se konal již tradiční turnaj v Miniházené, pořádaný oddílem házené TJ Slovanu Varnsdorf. Letos se zúčastnilo celkem 5 škol ve 2 kategoriích - mladší (2. - 3. třída) a starší (4. - 5. třída).

Obě naše družstva předváděla krásnou házenou a bylo vidět, že se hrou baví.

Odměnou jim bylo 1. a 2. místo. Mimo jiné posbírali naši žáci i individuální ceny za nejlepší hráče turnaje.Celkem 6 trofejí udělalo všem ohromnou radost.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  24. 5. 2019

Soutěž duha - CROSS ORIENTAČNÍ ZÁVOD S ÚKOLY


Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se žáci VI. a VII. třídy naší školy Jirka Burger, Honza Karman, Kristýna Sedláčková, Katka Málková, Kristýna Schuldesová a Láďa Jindra zúčastnili 7. kola soutěže Duha.

Náplní byl přespolní běh a plnění různých úkolů na stanovištích. Žáci skládali hlavolamy, odhadovali čas a vzdálenost, poznávali byliny a dopravní značky, házeli na cíl, řešili další úkoly. Body získali také za dosažený čas běhu. Družstvo se umístilo na 7. místě. Závod se konal v Dolní Poustevně, kde nám nakonec přálo i počasí.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy, blahopřejeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí a pěkné sportovní výsledky v dalších kolech Duhy.

Ing. Mirka Smrčková   21. 5. 2019

Osvětim - Krakov


Žáci II. stupně ZŠ Východní se zúčastnili dvoudenní poznávací exkurze v Polsku. V pondělí 6. 5. odpoledne jsme navštívili bývalý koncentrační tábor Osvětim a jeho druhou část Březinku. Navečer jsme se ubytovali v Krakově a prohlédli si centrum města. V úterý 7. 5. jsme absolvovali prohlídku historické části města a nejvýznamnější památku Katedrálu na Wawelu.


Exkurze se uskutečnila ve spolupráci s VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR, Varnsdorf a Agenturou Wenku.

Ing. Mirka Smrčková   21. 5. 2019

Den matek


V úterý 14. 5. proběhl na naší škole Den matek. Maséři, kadeřníci, tvořivá dílnička, taneční zumba a zdravá kavárna, to vše bylo možné navštívit v prostorách školy a pořádně si odpoledne užít.Děkujeme žákům Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu, zdravé kavárně EMAVÍK a Petře Svobodové Rýdlové za zpříjemnění odpoledne.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  15. 5. 2019

Cyklistická soutěž "Besip"


Dne 7. 5. 2019 jsme se zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti ve Varnsdorfu. Žáci během dopoledne absolvovali tyto tři dovednostní disciplíny : dopravní testy, jízdu zručnosti a nakonec jízdu na dopravním hřišti.
Z naší školy se na druhém místě umístil Jakub Vavřín , který si odnesl plnou tašku dárečků od sponzorů této akce.Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se zase na příští rok.

Odkaz na fotogalerii

Jana Plocarová   10. 5. 2019

Jr. NBA 1. kolo


30. 4. proběhlo 1. kolo Jr. NBA v tělocvičně ZŠ Edisonova.
Letošní los naše žáky vůbec nešetřil. Ve skupině M se utkali se ZŠ Edisonova VDF a ZŠ Komenského DC.

22. 5. na ně v 2. kole v Děčíně čekají opět nelehké zápasy se ZŠ Šluknov a ZŠ Kamenická DC.Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nezaleknutí se soupeře. Přeci jen nastoupili proti nim žáci navštěvující basketbalové tréninky.
V příštím kole nám držte pěstí

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Už jsem čtenář - 1. třída


1. třída vyrazila do městské knihovny. Děti si dopoledne prohlédly dětskou knihovnu a nahlédly do knižních tajů v oddělení pro již zkušenější čtenářeOdkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   2. 5. 2019

4. kolo přehazované škol


25. 4. proběhlo ve sportovní hale další kolo celoročního turnaje škol. Během dopoledne bylo k vidění mnoho bojovných výkonů a radosti ze hry.Příští červnové kolo bude již poslední, kde proběhne celkové vyhlášení za celoroční snažení.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Měsíc školních zahrad


Naše škola byla přihlášena do projektu "Květen - měsíc školních zahrad" Na https://www.mesicskolnichzahrad.cz se představila naše nově vznikající školní zahrada. Na výše zmíněných stránkách budeme nadále informovat jak se zahrada rozrůstá a vzkvétá.Zahrada vznikla za pomoci sponzorských darů od rodičů našich žáků, za což jim velice děkujeme a těšíme se na další rozvoj a spolupráci.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 1. třída


V pátek 26. 4. pokračovala v práci na školních pozemkách i 1. třída. Děti zasázely byliny, fazole, jahody a hrášek.Na další třídy se již těšíme....

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 2. třída


2. třída si zasázela kedlubny, ředkvičky a špenát.


Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 4. třída


Svůj záhonek si začala obhospodařovávat i 4. třída. Bylinka a různé pochutiny zasázely děti během prvouky.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Zápis do 1. třídy


Ve středu 24. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. třídy Každý, kdo zápis absolvoval obdržel menší drobnost na památku.Děti se již těší na září, na svou novou paní učitelku a novou partu kamarádů.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   2. 5. 2019

Barevný velikonoční týden


Během velikonočního týdne proběhla celoškolní soutěž o nejbarevnější třídu.Celkovým vítězem se nakonec stala 4. třída.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Reklamní upoutávka z 5. třídy


Děti z 5. třídy si ve skupinkách v hodinách ČJ připravily podle svého uvážení reklamní upoutávky a plakáty na nabízené zboží a jednu z nejlepších zde můžete zhlédnout.

Mgr. Ivana Havranová  2. 5. 2019

NA DECH


V pondělí 15. 4. se žáci naší školy zúčastnili tanečního vystoupení taneční skupiny NA DECH v Městském divadle. V úterý 16. 4. přišla taneční skupina na oplátku za nimi do školy a během dopoledne společně nacvičovali taneční kousky.Všichni si dopoledne pořádně užili a už se těší na další.

Odkaz na fotogalerii 1. třída
Odkaz na fotogalerii 2. třída
Odkaz na fotogalerii 3. třída
Odkaz na fotogalerii 4. třída
Odkaz na fotogalerii 5. třída

Michaela Damnitzová  18. 4. 2019

Vystoupení angličtinářů 4. třídy - pro spolužáky němčinářeMichaela Damnitzová   11. 4. 2019

Vystoupení němčinářů 4. třídy - pro spolužáky angličtinářeMichaela Damnitzová   11. 4. 2019

OVOV


V pátek 5. dubna se naše škola zúčastnila celorepublikové soutěže s názvem OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Za krásného slunečného dne si naši žáci 1. a 2. stupně vyzkoušeli své dovednosti v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a volitelná disciplína 1000 m či dribling). Výkony a snaha našich žáků mě velmi mile překvapily. Žáci soutěžili jak za jednotlivce, tak za družstvo ZŠ Východní, které bylo složeno z osmi žáků: Natálie Valíčková, Kristýna Sedláčková, Anna Kabátová, Ladislav Jindra, Ellen Kašíková, Jakub Vaněk, Jeremy Kusík, Matouš Tomko. Z patnácti přihlášených družstev se náš tým umístil na krásném třetím místě. Nejlepších výsledků ve své věkové kategorii dosáhli Ladislav Jindra, Eliška Jindrová, Anna Kabátová a Natálie Valíčková, kteří za své předvedené výkony postupují do krajského kola, jež se bude konat 10. května v Chomutově.Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová  10. 4. 2019

Ukliďme Česko - celá škola


V pátek 5. 4. se naše škola zúčastnila celorepublikové akce Ukliďme Česko. Žáci se s vyučujícími vydali do okolí školy a do předem připravených pytlů sbírali nepořádek v místní zeleni. Někdo se vydal směrem k Hrádku, další na Špičák.Společnými silami se postarali o to, že z krajiny zmizelo to co do ní nepatří.

Michaela Damnitzová   8. 4. 2019

DESKOSPANÍ : Karak - (29. – 30. 3. 2019)


29. března, pátek odpoledne, 15. hodina. Na ZŠ Východní se schází dvacítka dobrodruhů, jež se s rancem, svačinou a spacákem chystá vydat pátrat po pokladech do podzemí hradu Karak.

V pravidlově jednoduché, svižné, rodinné české hře se účastníci deskoherního turnaje vžívají do rolí mocných hrdinů. Beze strachu vstupují do podzemních katakomb, aby se zde utkali s nestvůrami, získávali zbraně a poklady. Každý z šestice hrdinů – čaroděj, černokněžník, lupička, vědma, válečník, šermíř - disponuje vždy dvojími unikátními schopnostmi, které je odlišují od ostatních a poskytují jim určitou výhodu a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství.

Do labyrintu pod hradem se hrdinové vydávají s holýma rukama. Veškeré vybavení si musí vybojovat. Když porazí nějakou nestvůru, získají od ní zbraň, kouzlo nebo i poklad. Podzemí ukrývá kostlivce, pavouky, mumie, krysy, duchy padlých hrdinů a draka. Hra končí právě v okamžiku, kdy některý z hráčů porazí tohoto nejsilnějšího protivníka, který ovládá celé podzemí. Vítězem se pak stává ten, kdo během hraní nasbíral nejvíce truhel s poklady.Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem v šesti zhruba čtyřiceti minutových kolech. Nejlepším hráčem se stává Štěpán Spáčil. Druhé místo obsazuje Eliška Jindrová a na třetím místě končí Jakub Štefan.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. ZŠ Východní děkuje Schrödingerově hernímu klubu za spolupráci a firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová  2. 4. 2019

Památník Terezín - 5. třída


15. březen 1939, druhá světová válka, konec 2. světové války, koncentrační tábor Terezín - některá témata z vlastivědy pro 5. třídu.
I proto jsme se vypravili v pátek 29. 3. 2019 na komentovanou prohlídku památníku Terezín a s otevřenými ústy prošli i vyslechli historii tohoto místa.Zanechalo v nás hluboké vzpomínky...

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová  2. 4. 2019

III. kolo přehazované škol


Ve čtvrtek 14. 3. proběhlo ve sportovní hale další kolo přehazované škol. Opět se zúčastnily 3 školy (Karlovka, Východní, Bratislavská). K vidění byly velmi obětavé výkony a všichni si dopoledne v hale pořádně užili. Děti si za účast připsaly body do celkového hodnocení, které proběhne v červnu.Celkově se naše škola drží na průběžném 3. místě za Bratislavskou a Karlovkou.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 3. 2019

Bruslařská olympiáda


V pondělí 11. 3. proběhlo poslední letošní bruslení. Na zimním stadionu byla pro děti připravena stanoviště, kde plnily dovednostní disciplíny. dopoledne všichni žáci předváděli své bruslařské dovednosti, které pilovali od ledna při hodinách tělocviku. Každý účastník obdržel diplom a drobnou sladkost za odměnu.Velké poděkování patří pí. Vaňkové, pí. Rýdlové a p. Hájkovi za pomoc s organizací a za to, jak se úžasně dětem po celou dobu věnovali.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 3. 2019

Fashion show - 5. třída


Angličtináři nás pozvali na krátkou módní přehlídku a navzájem se moderovali. Snad jim diváci odpustíte drobné chyby ve výslovnosti a užijete si to společně s nimi. Poděkování patří i DJ Matějovi Z. a zvlášť Klárce S., která video upravila a tešíme se na další pyžamovou párty v měsíci dubnu....

Mgr. Ivana Havranová  19. 3. 2019

DUHA ve - Velkém Šenově


Ve čtvrtek 7. března se konala ve Velkém Šenově soutěž DUHA, tentokrát s hudebním a výtvarným tématem. Naši žáci se zúčastnili na krásném 6. místě a my jim tímto ještě jednou moc děkujeme a gratulujeme.Odkaz na fotogalerii

Denisa Vokálková  13. 3. 2019

Karnevalová výtvarka - 8. třída


Únor je měsíc plesů a karnevalů, tak jsme si trochu maškarní atmosféry vytvořili i v 8. třídě při hodině výtvarné výchovy.Děti jiná forma kreslení a malování bavila.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   4. 3. 2019

Zpráva o stavu projektu - „ŠKOLNÍ ZAHRADA“


Jaro už se rychle blíží a na pořad dne se dostává postupné budování naší školní zahrady. Díky štědrosti a pozornosti některých rodičů už máme shromážděnu nebo přislíbenu větší část věcí potřebných pro budování. Ve stadiu výroby jsou dřevěné rámy, přislíben máme i protiplísňový nátěr, folii z netkané textilie, zeminu, nádrž na vodu. Na cestě jsou i pracovní nástroje, jako kolečka, nějaký ten rýč, konvička na vodu.

Velice nám pomohl i finanční dar, za který rovněž děkujeme.

Děkujeme panu Machovi, paní Vrataninové, panu Pasovskému, panu Málkovi, paní Zákoutské, panu Janečkovi, paní Hejdukové, Weinhauerovým a Svatkovým.

Ke zdárnému dokončení první etapy naší práce by nám velmi pomohlo, kdyby se našel nějaký šikovný tatínek, který by uměl vyrobit podstavec pod nádrž na vodu ( třeba z palet ) a přípojku k nádrži od okapové roury.

V této fázi už pevně věřím, že se nám společnými silami podaří naši zahradu vybudovat a že už letos ochutnáme plody naší práce.

Mgr. Eva Janečková   4. 3. 2019

Svačinkové dny - 5. třída


V úterý 26. 2. 2019 a ve středu proběhly na naší škole další oblíbené svačinkové dny. Tentokrát pekla 5. třída a na konto Dobrého anděla přispěla částkou 1 692 Kč.

Děkujeme všem pečícím „osůbkám“ i dětem a těšíme se na další březnové mlsání.

Mgr. Ivana Havranová   3. 3. 2019

Recitační soutěž pořádaná DDM


Dne 27. 2. 2019 se úspěšní žáci, kteří postoupili ze školního kola, zúčastnili městského kola recitační soutěže Dětská scéna 2019, pořádané DDM ve třech kategoriích:

 1. kat. (2. - 3. tř.) : K. Vápeníková, T. Bučková
 2. kat. (4. - 5. tř.) : M. Tomko, K. Seifertová
 3. kat. (6. - 9. tř.) : M. Savková, P. Kristelová


Žák páté třídy M. Tomko svým výkonem nadchl porotu a postoupil do oblastního kola v Děčíně a tímto mu též gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
I ostatní výkony našich soutěžících byly výborné, děti obdržely čestná uznání.

Těšíme se na další ročník!

Mgr. Ivana Havranová, Miroslava Müllerová   3. 3. 2019

Naši dějepisci


Vašek Svoboda a Kuba Vavřín (oba z IX. třídy) zastupovali naši školu v okresním kole dějepisné olympiády v Děčíně. Z 37 soutěžících se Vašek umístil na krásném 12. místě, Kuba byl 30. Oběma moc děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Další nadějný dějepisec nám vyrůstá v VI. třídě. Je jím Láďa Pařenica, který se zajímá hlavně o dějiny holocaustu. Na toto téma připravil pro své starší spolužáky z VIII. a IX. třídy dvě poutavé vyučovací hodiny, ve kterých jim také vyprávěl o své oblíbené knize Deník Anny Frankové.
I jemu děkujeme a doufáme, že se nám podaří zrealizovat dějepisný projekt, který Láďa vymyslel.


Mgr. Vladimíra Juricová   25. 2. 2019

Výtvarka - 1. a 8. třída


Minulý týden spojili síly žáci z 1. a 8. třídy a vytvořili na školní zahradě a hřišti společná sněhová díla. Každý osmák měl na starosti několik prvňáčků.Všem se hodina velice líbila a byli na své výtvory pyšní.

Odkaz na fotogalerii

B. Marcziová a H. Šimková  15. 2. 2019

Recitační soutěž - školní kolo


Ve středu 13. 2. se konalo školní kolo recitační soutěže. Žáci soutěžili ve 4 kategoriích
- 0. kat. - prvňáci mezi sebou,
- 1. kat. - 2. - 3. třída,
- 2. kat. - 4. - 5.třída,
a letos se po letech zúčastnil i 2. stupeň
- 3. kat. - 6. - 7. třída


Celkem recitovalo 36 recitátorů. 2 vítězové z každé kategorie (kromě 0-té) postupují do městského kola, které se koná 27. 2. od 15:00 v DDM ve Varnsdorfu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  15. 2. 2019

Sportuj ve škole - bruslení


V rámci sportovního projektu chodí žáci každé pondělí zdokonalovat své umění na ledě.Děkujeme pí. Vaňkové a pí. Rýdlové, že se dětem věnují...

Mgr. Petr Karman   12. 2. 2019

Hodina tělesné výchovy na ledě - 1. stupeň


Od začátku ledna navštěvují žáci 1. stupně místo tělocvičny zimní stadion. Rozděleni do výkonnostních skupin si osvojují pohyb na ledě.

Děkujeme p. Hájkovi, za výpomoc při výuce.

Mgr. Petr Karman   12. 2. 2019:: Všechny články ::

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm