Informace Města Varnsdorf a školy k možné hrozbě bombovým útokem na českých školách

Situace s výhružnými e-maily řešena dnes znovu, proto budou z preventivních důvodů trávit žáci školní vzdělávání od 11.30 do 12.30 hod. venku mimo hlavní školní budovu.

Vážení rodiče,

Policie ČR nás opakovaně informovala o možné hrozbě bombovým útokem na českých školách (viz. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-skoly-vyhruzny-email.A240904_072132_domaci_sdlk)

Jako zřizovatelé mateřských a základních škol ve Varnsdorfu bychom vás chtěli ujistit, že tyto hrozby v žádném případě nepodceňujeme a nebereme na lehkou váhu. Proto již během včerejšího dne byly vedením škol budovy prohlédnuty, zda se v nich nenachází podezřelé, nebo neznámé předměty a všichni zaměstnanci byli o situaci informování se žádostí o maximální pozornost.

Všechny školní budovy jsou již několik let vybaveny systémem eliminující možné vniknutí cizích, nebo nežádoucích osob, kamerovými systémy a alarmem, zajišťujícím budovy mimo pracovní dobu.

Žádáme proto všechny zaměstnance škol a rodiče dětí, aby nepodléhali panice, což je cílem všech podobných poplašných zpráv a hrozeb.

Děkujeme za spolupráci.