Žákovský parlament

Parlament - poděkování
(odkaz)

Výsledky voleb do parlamentu
(informace ke stažení zde)

Zápis XI. zasedání žákovského parlamentu
(k nahlédnutí ze dne, 21. června)

Vánoční hraní

Na středu 18. prosince přichystali žáci ŠKOLNÍHO PARLAMENTU Vánoční hraní - mezitřídní turnaj v deskových hrách.

Děti z první třídy se prostřednictvím hry Gobbit ocitají na stejnojmenném ostrově ve zběsilém souboji o potravu. V rychlé postřehové hře se snaží v potravinovém řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům. Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: hameleon žere moskyta a na chameleonovi se zase pase kobra. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Vítězem se stane ten, kdo má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty.

V humorné, velmi zábavné, karetní hře 6 bere! poměřují své síly druháci až páťáci. Cílem hry je zbavit se všech šílených krav v ruce. Vlastnit velké stádo není výhodu. Čím více krav, tím hůře pro jejich majitele. Jak název 6 bere! napovídá - šestá karta umístěná do řady bere pět karet předchozích. Každá kráva na kartách představuje jeden trestný bod. Nejmenší stádo vyhrává!

Třídy druhého stupně se podívají na zoubek hře Yogi. V této zábavné párty hře s jednoduchými pravidly hráči tahají jednotlivé karty se zobrazením nejrůznějších úkolů. Vyceňte přední zuby, dejte si kartu na oko či do podpaží a mnohem více! Ten, komu se střeštěné pokyny nepodaří přesně dodržet, vypadne.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Mgr. Veronika Říhová, Mgr. Denisa Vokálková, Martin Hoško   23. 12. 2019

Výlet za odměnu

Ve čtvrtek 30. května se žáci žákovského parlamentu vydali do překrásného prostředí v Kyjovském údolí. Tento výlet byl poděkováním za příkladnou práci navíc. Výlet byl okořeněn doprovodem zástupce NP České Švýcarsko – panem Judou.

Dětem se prostředí i přednáška s různými úkoly moc líbila a rády by něco podobného ještě znovu zažily….

Michaela Damnitzová  6. 6. 2019

Druhé zasedání žákovského - parlamentu

V pondělí 26. 11. se na svém druhém zasedání sešel školní parlament. Po společném přivítání se v tělocvičně uspořádaly motivační hry, které žákům mohly poodkrýt a napovědět koho v nadcházející volbě předsedy volit.

Po samotném zasedání si žáci užili bojovou hru po škole a po té se přesunili do 4. třídy, kde proběhla volba předsedy. Všichni zúčastnění hlasovali, nikdo se nezdržel.

Předsedou žákovského parlamentu byl se čtyřmi hlasy zvolen Josef Jelínek.

Závěrem večera společně shlédli vánoční film a odebrali se do spacáků.

Michaela Damnitzová  28. 11. 2018

Ostatní dokumenty archiv