Krátký úvod (motivace)

Google Classroom (Učebna) je volně dostupná webová služba, která nám učitelům umožní rychle a snadno zprovoznit v internetu prostor pro výuku. Každý učitel může pozvat do výukového kurzu (jakési virtuální třídy) své žáky a pak jim velmi snadno posílat oznámení, přidávat odkazy a soubory, přijímat a zadávat úkoly a se žáky komunikovat. Učebna je navíc velmi dobře dostupná z mobilní aplikace. Vzhledem k okolnostem se Učebna v tuto chvíli jeví jako nejlepší platforma pro distanční výuku.

Prohlédněte si malý videonávody k přihlášení do školního účtu a také základní představení aplikace google učebna.

PŘIHLÁŠENÍ KE ŠKOLNÍMU ÚČTU A PŘEDSTAVENÍ APLIKACE GOOGLE UČEBNA

Základem výuky v Učebně je kurz. Do Učebny nejlépe vstoupíte z prostředí školního e-mailu. Po úspěšném přihlášení rozklikněte vpravo nahoře další aplikace Google a vyhledejte Učebnu (Classroom).

Představení Učebny

Spuštění Učebny

Nezávisle na přihlášení do e-mailu spustíte Učebnu přímo zadáním adresy classroom.google.com.