Ředkvičková sklizeň - 5. třída

Mgr. Ivana Havranová  7. 4. 2019

Špenátová sklizeň - 4. třída

Ve čtvrtek 6. 6. si žáci čtvrté třídy sklidili špenátovou úrodu a společně upekli špenátovou pizzu.

Mgr. Veronika Říhová   7. 6. 2019

Úroda ze školní zahrady - 2. třída

Návštěva z 2. třídy v ředitelně školy, ředkvičky ze školní zahrady na ochutnávku.

Děkujeme !

Mgr. Helena Šmídová   3. 6. 2019

Měsíc školních zahrad

Naše škola byla přihlášena do projektu "Květen - měsíc školních zahrad" Na https://www.mesicskolnichzahrad.cz se představila naše nově vznikající školní zahrada. Na výše zmíněných stránkách budeme nadále informovat jak se zahrada rozrůstá a vzkvétá.

Zahrada vznikla za pomoci sponzorských darů od rodičů našich žáků, za což jim velice děkujeme a těšíme se na další rozvoj a spolupráci.

Práce na školní zahradě - 1. třída

V pátek 26. 4. pokračovala v práci na školních pozemkách i 1. třída. Děti zasázely byliny, fazole, jahody a hrášek.

Na další třídy se již těšíme....

Práce na školní zahradě - 2. třída

2. třída si zasázela kedlubny, ředkvičky a špenát.

Práce na školní zahradě - 4. třída

Svůj záhonek si začala obhospodařovávat i 4. třída. Bylinka a různé pochutiny zasázely děti během prvouky.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Zpráva o stavu projektu - „ŠKOLNÍ ZAHRADA“

Jaro už se rychle blíží a na pořad dne se dostává postupné budování naší školní zahrady. Díky štědrosti a pozornosti některých rodičů už máme shromážděnu nebo přislíbenu větší část věcí potřebných pro budování. Ve stadiu výroby jsou dřevěné rámy, přislíben máme i protiplísňový nátěr, folii z netkané textilie, zeminu, nádrž na vodu. Na cestě jsou i pracovní nástroje, jako kolečka, nějaký ten rýč, konvička na vodu.

Velice nám pomohl i finanční dar, za který rovněž děkujeme.

Děkujeme panu Machovi, paní Vrataninové, panu Pasovskému, panu Málkovi, paní Zákoutské, panu Janečkovi, paní Hejdukové, Weinhauerovým a Svatkovým.

Ke zdárnému dokončení první etapy naší práce by nám velmi pomohlo, kdyby se našel nějaký šikovný tatínek, který by uměl vyrobit podstavec pod nádrž na vodu ( třeba z palet ) a přípojku k nádrži od okapové roury.

V této fázi už pevně věřím, že se nám společnými silami podaří naši zahradu vybudovat a že už letos ochutnáme plody naší práce.

Mgr. Eva Janečková   4. 3. 2019