Školní zahrada
Školní zahrada vzkvétá i během uzavření

Život se nezastavil ani na naší školní zahradě. Už brzy budeme sklízet cukety, začínají se červenat jahody, rybíz i andrešt. Pilně také sušíme bylinky. Nezaháleli jsme ani při budování nových zahradních prvků. Postavili jsme nový kompostér, zasadili nové stromky - hrušeň, třešeň, jabloň a arónii. Dokonce to vypadá, že jablůňka a arónie nám dají své plody už letos.

A ještě jsme zbudovali nové kameniště, které bude sloužit nejen jako místo ke stavění a hrám, ale hlavně jako venkovní učebna matematiky, čtení, skládání písmen a třeba i výtvarné výchovy. Zatím nás je ve škole málo, ale v září se máme všichni na co těšit.

Mgr. Eva Janečková   16. 06. 2020


1. třída sází jahůdky


Mgr. Ivana Havranová   10. 9. 2019

Letošní sklizeňMichaela Damnitzová   10. 9. 2019

Ředkvičková sklizeň - 5. třída
Mgr. Ivana Havranová  7. 4. 2019

Špenátová sklizeň - 4. třída


Ve čtvrtek 6. 6. si žáci čtvrté třídy sklidili špenátovou úrodu a společně upekli špenátovou pizzu.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   7. 6. 2019

Úroda ze školní zahrady - 2. třída


Návštěva z 2. třídy v ředitelně školy, ředkvičky ze školní zahrady na ochutnávku.


Děkujeme !

Mgr. Helena Šmídová   3. 6. 2019

Měsíc školních zahrad


Naše škola byla přihlášena do projektu "Květen - měsíc školních zahrad" Na https://www.mesicskolnichzahrad.cz se představila naše nově vznikající školní zahrada. Na výše zmíněných stránkách budeme nadále informovat jak se zahrada rozrůstá a vzkvétá.Zahrada vznikla za pomoci sponzorských darů od rodičů našich žáků, za což jim velice děkujeme a těšíme se na další rozvoj a spolupráci.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 1. třída


V pátek 26. 4. pokračovala v práci na školních pozemkách i 1. třída. Děti zasázely byliny, fazole, jahody a hrášek.Na další třídy se již těšíme....

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 2. třída


2. třída si zasázela kedlubny, ředkvičky a špenát.


Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 4. třída


Svůj záhonek si začala obhospodařovávat i 4. třída. Bylinka a různé pochutiny zasázely děti během prvouky.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Zpráva o stavu projektu - „ŠKOLNÍ ZAHRADA“


Jaro už se rychle blíží a na pořad dne se dostává postupné budování naší školní zahrady. Díky štědrosti a pozornosti některých rodičů už máme shromážděnu nebo přislíbenu větší část věcí potřebných pro budování. Ve stadiu výroby jsou dřevěné rámy, přislíben máme i protiplísňový nátěr, folii z netkané textilie, zeminu, nádrž na vodu. Na cestě jsou i pracovní nástroje, jako kolečka, nějaký ten rýč, konvička na vodu.

Velice nám pomohl i finanční dar, za který rovněž děkujeme.

Děkujeme panu Machovi, paní Vrataninové, panu Pasovskému, panu Málkovi, paní Zákoutské, panu Janečkovi, paní Hejdukové, Weinhauerovým a Svatkovým.

Ke zdárnému dokončení první etapy naší práce by nám velmi pomohlo, kdyby se našel nějaký šikovný tatínek, který by uměl vyrobit podstavec pod nádrž na vodu ( třeba z palet ) a přípojku k nádrži od okapové roury.

V této fázi už pevně věřím, že se nám společnými silami podaří naši zahradu vybudovat a že už letos ochutnáme plody naší práce.

Mgr. Eva Janečková   4. 3. 2019

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm